Ivana Vuleta je šampionka sveta!

Naša najbolja atletičarka Ivana Vuleta je prvakinja sveta u skoku u dalj na Svetskom prvenstvu u dvorani koje se održava u Beogradu!

Ivana Vuleta ostvarila je sjajan rezultat skočivši u četvrtoj seriji 7,06m, što joj je donelo zlatnu medalju i komforan najbolji rezultat sezone. Beogradska Arena je za našu Ivanu zaista posebno mesto, imajući u vidu da je pre pet godina na istom ovom mestu takođe osvojila zlatnu evropsku medalju sa neverovatnim rezultatom od 7,24m, saopštio je Olimpijski komitet Srbije.

Naša atletičarka je već u svom drugom skoku pokazala da je spremna za zlatno odličje, obzirom da je doskočila do 6,89m. U izuzetnoj konkurenciji, Ivana je svoje konkurentkinje ostavila daleko iza sebe. Srebrna medalja otišla je u Nigeriju. Takmičarka Ese Brume osvojila je drugo mesto sa rezultatom od 6,89m, što je daleko iza rezultata koji je naša Ivana ostvarila.

Treće mesto osvojila je takmičarka iz Nemačke Lorena Ugen koja je doskočila do 6,82m.